Ginekolodzy

Nasz zespół – Ginekolodzy

Doświadczenie i profesjonalizm – te cechy powinien mieć dobry ginekolog. Tego bowiem oczekuje od swojego lekarza każda kobieta.

Najważniejsze jest jednak, aby ginekolog dawał pacjentce poczucie bezpieczeństwa. Kobieta musi czuć się w gabinecie komfortowo, podczas gdy zaufany ginekolog pomoże jej rozwiązać problemy ze zdrowiem. Naszą kadrę ginekologiczną wyróżnia przede wszystkim umiejętność prawidłowego podejścia do pacjentek. Nie można w tym miejscu nie wspomnieć również o stosowanych przez nas, najnowszych metodach leczenia, których skuteczność potwierdzają liczne przypadki kliniczne. Ginekolog, który wywoła uśmiech u każdej, zdrowej już pacjentki, to nasza cecha charakterystyczna!

Nasz zespół lekarzy

dr n. med. KRZYSZTOF HADAŚ, kierownik Ośrodka IVITA

„Szeroki uśmiech na wizycie kontrolnej czy SMS o treści „urodziłam”, sprawiają mi największą radość w mojej pracy”

Jeden z najlepszych wykładowców na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Poznaniu, długoletni pracownik naukowy w Klinice Endokrynologii Ginekologicznej. W 2001 roku obronił wyróżnioną Nagrodą Rektora pracę doktorską.

Może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentkami – także przy trudnych przypadkach niepłodności. Obecnie pomaga spełniać marzenia o szczęśliwej rodzinie jako nieoceniony kierownik Ośrodka IVITA.

Chętnie zapraszany na kursy specjalizacyjne dla lekarzy. Brał udział w szkoleniach ESHRE (European Society of Reproduction and Embryology), prowadził zajęcia w Centrum Medycznym Szkolenia Podyplomowego w Warszawie, a także wykłady na Wydziale Lekarskim Anglojęzycznym Akademii Medycznej w Poznaniu.

Autor i współautor wielu publikacji w piśmiennictwie krajowym i zagranicznym. Aktywny uczestnik wielu kongresów i sympozjów międzynarodowych oraz krajowych.

dr n. med. MARCIN KORMAN

Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Od 2002 roku zatrudniony w Klinice Niepłodności i Endokrynologii Rozrodu Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

W 2009 roku obronił pracę doktorską a w 2010 uzyskał tytuł specjalisty w położnictwie i ginekologii. Od kilkunastu lat zajmuje się diagnostyką i leczeniem niepłodności a doświadczenie zawodowe zdobywał pod opieką prof. Leszka Pawelczyka i prof. Roberta Spaczyńskiego. Jego zainteresowania koncentrują się przede wszystkim na zespole policystycznych jajników, który jest najczęstszym zaburzeniem endokrynologicznym u kobiet w wieku rozrodczym.

Autor publikacji naukowych, doniesień zjazdowych oraz rozdziałów w podręcznikach z zakresu ginekologii i położnictwa a także aktywny uczestnik wielu konferencji krajowych i międzynarodowych.

Prof. dr hab. AGNIESZKA SEREMAK-MROZIKIEWICZ

Absolwentka Wydziału Lekarskiego I Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Specjalizuje się w ginekologii i położnictwie.

W 2012 r. otrzymała tytuł profesora nauk medycznych. Wieloletni pracownik Kliniki Perinatologii i Chorób Kobiecych Uniwersytetu Medycznego.

W swoim gabinecie prof. Seremak-Mrozikiewicz zajmuje się kompleksową opieką pernatalną, diagnostyką przyczyn poronień, a także oceną płodności i planowaniem poczęcia.

W klinice IVITA objęła kierownictwo nad Centrum Diagnostyki i Leczenia Poronień Nawracających. Problem ten dotyczy 1-3% par i określa utratę 3 następujących po sobie ciąż w I trymestrze lub dwóch w II i III trymestrze. Już w przypadku występienia dwóch niepowodzeń oboje partnerzy powinni zostać przebadani pod kątem występowania nieprawidłowości genetycznych, u kobiet istotne jest także badanie ultrasonograficzne macicy by ocenić jej anatomię. Zakres diagnostyki poszerza się także o badania hormonalne oraz immunologiczne. Wykonanie wskazanych badań pozwala w 70% jednoznacznie oceniż przyczynę poronienia.

dr n. med. EMILIA POŁCZYŃSKA-KANIAK

W 1998 roku ukończyła Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Poznaniu i rozpoczęła pracę w Klinice Perinatologii i Chorób Kobiecych UM w Poznaniu, gdzie nadal pełni rolę adiunkta.

Od kilkunastu lat zajmuje się diagnostyką prenatalną i terapią wewnątrzmaciczną, w szczególności leczeniem konfliktu serologicznego. Jej zainteresowania zawodowe obejmują medycynę matczyno-płodową, w tym problemy ciąży wysokiego ryzyka, diagnostykę prenatalną oraz terapią wewnątrzmaciczną płodu.

Doświadczenie zdobywała w Klinice Perinatologii i Chorób Kobiecych (pod kierownictwem prof. Krzysztofa Drewsa), a także w Pracowni USG Diagnostyki i Terapii Wad Płodu oraz w Poradni USG i Badań Prenatalnych.

W 2004 roku obroniła pracę doktorską, a w 2007 roku uzyskała tytuł specjalisty w położnictwie i ginekologii. Posiada liczne certyfikaty z zakresu ultrasonografii w położnictwie i ginekologii, m.in. certyfikat Sekcji Ultrasonografii PTG w zakresie wykonywania badań ultrasonograficznych w położnictwie i ginekologii, certyfikat Sekcji Ultrasonografii PTG w zakresie wykonywania badań dopplerowskich w położnictwie i ginekologii, certyfikat oraz licencja The Fetal Medicine Foundation w zakresie badań prenatalnych.

Autorka licznych publikacji, doniesień zjazdowych oraz rozdziałów w podręcznikach z zakresu położnictwa i ginekologii.

dr n. med. MAGDALENA BARLIK

W 2009 roku ukończyła z wyróżnieniem Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu i rozpoczęła pracę w Klinice Perinatologii i Chorób Kobiecych w Poznaniu.

W roku 2014 r obroniła rozprawę doktorską, a w 2010 roku rozpoczęła specjalizację w zakresie położnictwa i ginekologii. Jej opiekunem naukowym oraz promotorem pracy doktorskiej był prof. dr hab. Krzysztof Drews.

W klinice IVITA dr Barlik zajmuje się rutynową opiekę nad pacjentkami w ciąży, opiekę ginekologiczną w zakresie profilaktyki i leczenia, doradztwem w kwestii antykoncepcji i planowania rodziny oraz pomocą w przypadku problemów z zakresu położnictwa i ginekologii.

Posiada liczne certyfikaty, takie jak: certyfikat The Fetal Medicine Foundation w zakresie oceny przezierności karku płodu (NT), czy certyfikat Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego w zakresie wykonywania badań ultrasonograficznych w położnictwie i ginekologii.

Współautorka wielu publikacji naukowych, podręczników oraz doniesień zjazdowych.

dr n. med. MICHAŁ SZUBER

Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego, Akademii Medycznej im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, który ukończył z wyróżnieniem w 1999 roku. Szkolenie specjalizacyjne odbył w Klinice Perinatologii i Ginekologii, GPSK UM w Poznaniu przy ulicy Polnej.

Tytuł specjalisty w położnictwie i ginekologii uzyskał w kwietniu 2008 roku zdając Państwowy Egzamin Specjalizacyjny z oceną bardzo dobrą. W 2009 roku uzyskał certyfikat badań prenatalnych Fetal Medicine Foundation, który co roku poddają audytowi. W latach 2010 – 2011 swoje umiejętności wykonywania badań ultrasonograficznych w położnictwie i ginekologii potwierdził uzyskując stosowne certyfikaty Sekcji Ultrasonografii PTG.

W maju 2011 roku obronił pracę doktorską pod tytułem: „Ocena ekspresji oraz sygnalizacji EG-VEGF i receptorów PKR1 w myometrium oraz łożysku kobiet z ciąż prawidłowych i ciąż powikłanych stanem przedrzucawkowym” będącą kontynuacją własnych badań, które prowadził podczas stypendium w The Queen’s Medical Research Institute w Edynburgu w latach 2005 – 2006.

W 2011 roku mając na uwadze swój rozwój zawodowy rozpoczął specjalizację z endokrynologii. Kontynuował podnoszenie kwalifikacji zawodowych, czego dowodem jest uzyskanie w 2013 roku certyfikatów Sekcji Ultrasonografii PTG w zakresie badań prenatalnych, oceny serca płodu i badań dopplerowskich. W kwietniu 2016 roku zdał Państwowy Egzamin Specjalizacyjny i uzyskał tytuł endokrynologa.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego i Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego.

W zakresie położnictwa i ginekologii zajmuje się:

 • zaburzeniami miesięczkowania,
 • stanami przebiegającym z hiperandrogenizacją,
 • niepłodnością,
 • badaniami prenatalnymi I trymestru (test PAPPA), II trymestru (usg anatomiczne) i III trymestru (USG Doppler),
 • badaniami USG 3D i 4D płodu,
 • stanami zapalnymi narządu rodnego,
 • doborem antykoncepcji,
 • schorzeniami sromu, pochwy, szyjki macicy, jajnika i jajowodu,
 • nadzorem nad ciążę, także ciążę wysokiego ryzyka,
 • schorzeniami przekwitania i okresu okołomenopauzalnego

W zakresie endokrykologii:

 • chorobami tarczycy,
 • nadczynnością i niedoczynnością tarczycy (w tym chorobą Hashimoto),
 • chorobami przysadki,
 • hiperprolaktynemią,
 • zaburzeniami odżywiania (otyłość, anoreksja),
 • chorobą guzkową tarczycy,
 • akromegalią,
 • chorobą i zespołami Cushinga,
 • chorobami nadnerczy,
 • chorobami gonad

dr n. med. AGNIESZKA SZAFIŃSKA-DOLATA

-specjalista w położnictwie i ginekologii w trakcie specjalizacji z endokrynologii,
-wieloletni pracownik Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu przy ul. Polnej 33- pracownik Kliniki Perinatologii i Chorób Kobiecych

Wykształcenie i doświadczenie zawodowe:
Dr n. med. Agnieszka Szafińska-Dolata od 2003r. pracownik Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu przy ul. Polnej 33- pracownik Kliniki Perinatologii i Chorób Kobiecych.

W 2008r. obroniła pracę doktorską: „Zastosowanie diagnostyki fotodynamicznej do wykrywania i precyzyjnej lokalizacji śródnabłonkowej neoplazji szyjki macicy”, za którą otrzymała nagrodę Rektora Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W 2008r. odbyła kilkumiesięczny staż w Klinice Ginekologii i Położnictwa Uniwersytetu Medycznego Christiana-Alberchta w Kilonii (Niemcy).

W 2011r. uzyskała tytuł specjalisty w położnictwie i ginekologii. Obecnie, dążąc za ciągłym rozwojem i posiadając chęć poszerzenia swojej wiedzy, jest w trakcie specjalizacji z endokrynologii.

W zakresie położnictwa,ginekologii i endokrynologii zajmuje się:

 • Prowadzenie ciąży,
 • Antykoncepcja,
 • Menopauza,
 • Niepłodność, ocena owulacji,
 • Schorzenia sromu, pochwy, szyjki, macicy, jajnika i jajowodu,
 • Poronienia,
 • Infekcje dróg rodnych,
 • Zaburzenia miesiączkowania,
 • Trądzik,
 • Hirsutyzm
 • Menopauza, klimakterium,
 • Hormonalna terapia zastępcza,
 • Torbiele jajnika,
 • Krwawienia z dróg rodnych,
 • Polipy szyjki macicy i endometrium,
 • Diagnostyka cytologiczna,
 • Patologie szyjki macicy ( w tym nadżerki, stany przednowotworowe, diagnostyka raka szyjki macicy),
 • Diagnostyka HPV (w tym badania molekularne),
 • Kolposkopia (badanie w przypadku nieprawidłowego wyniku badania cytologicznego,
 • Laseroterapia pochwy i sromu

Członkostwo Towarzystwach Naukowych:

 • Członek Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego,
 • Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego,
 • Członek Wielkopolskiej Izby Lekarskiej,

Działalność naukowa:

 • Autorka pracy doktorskiej „Zastosowanie diagnostyki fotodynamicznej do wykrywania i precyzyjnej lokalizacji śródnabłonkowej neoplazji szyjki macicy”,
 • Autorka i współautorka licznych publikacji i prac naukowych z zakresu położnictwa i ginekologii oraz endokrynologii opublikowanych w wiodących czasopismach naukowych,
 •  

  dr n. med. ELŻBIETA DREWS-PIASECKA

  ek. med. HANNA MAKLES

  dr JOANNA WITKOWSKA

  dr n. med. WOJMIR ZIĘTKOWIAK

  Lek. med. JOANNA BABIK