Nasz zespół – Ginekolodzy

Doświadczenie i profesjonalizm – to właśnie tych dwóch cech z całą pewnością każda kobieta oczekuje od swojego ginekologa.

Najważniejsze będzie jednak zaufanie, poniewać zaufany ginekolog to rozwiązanie na wiele problemów fizjologicznych. Naszą kadrą ginekologiczną wyróżnia przede wszystkim umiejętność prawidłowego podejścia do pacjentek. Nie można w tym miejscu nie wspomnieć również o stosowanych najnowszych metodach leczenia, których skuteczność potwierdzają liczne przypadki kliniczne. Ginekolog, który zapewni uśmiech na twarzy każdej zdrowej już pacjentki to nasza cecha charakterystyczna!

Nasz zespół lekarzy

dr n. med. KRZYSZTOF HADAŚ, kierownik Ośrodka IVITA

„Szeroki uśmiech na wizycie kontrolnej czy SMS o treści „urodziłam”, sprawiają mi największą radość w mojej pracy”

Jeden z najlepszych wykładowców na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Poznaniu, długoletni pracownik naukowy w Klinice Endokrynologii Ginekologicznej. W 2001 roku obronił wyróżnioną Nagrodą Rektora pracę doktorską.

Może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentkami – także przy trudnych przypadkach niepłodności. Obecnie pomaga spełniać marzenia o szczęśliwej rodzinie jako nieoceniony kierownik Ośrodka IVITA.

Chętnie zapraszany na kursy specjalizacyjne dla lekarzy. Brał udział w szkoleniach ESHRE (European Society of Reproduction and Embryology), prowadził zajścia w Centrum Medycznym Szkolenia Podyplomowego w Warszawie, a także wykłady na Wydziale Lekarskim Anglojęzycznym Akademii Medycznej w Poznaniu.

Autor i współautor wielu publikacji w piśmiennictwie krajowym i zagranicznym. Aktywny uczestnik wielu kongresów i sympozjów międzynarodowych oraz krajowych.

dr n. med. MARCIN KORMAN

Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Od 2002 roku zatrudniony w Klinice Niepłodności i Endokrynologii Rozrodu Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

W 2009 roku obronił pracę doktorską a w 2010 uzyskać tytuł specjalisty w położnictwie i ginekologii. Od kilkunastu lat zajmuje się diagnostyką i leczeniem niepłodności a doświadczenie zawodowe zdobywał pod opieką prof. Leszka Pawelczyka i prof. Roberta Spaczyńskiego. Jego zainteresowania koncentrują się przede wszystkim na zespole policystycznych jajników, który jest najczęstszym zaburzeniem endokrynologicznym u kobiet w wieku rozrodczym.

Autor publikacji naukowych, doniesień zjazdowych oraz rozdziaćów w podręcznikach z zakresu ginekologii i położnictwa a także aktywny uczestnik wielu konferencji krajowych i międzynarodowych.

Prof. dr hab. AGNIESZKA SEREMAK-MROZIKIEWICZ

Absolwentka Wydziału Lekarskiego I Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Specjalizuje się w ginekologii i położnictwie.

W 2012 r. otrzymała tytuł profesora nauk medycznych. Wieloletni pracownik Kliniki Perinatologii i Chorób Kobiecych Uniwersytetu Medycznego.

W swoim gabinecie prof. Seremak-Mrozikiewicz zajmuje się kompleksową opieką pernatalną, diagnostyką przyczyn poronień, a także oceną płodności i planowaniem poczęcia.

W klinice IVITA objęła kierownictwo nad Centrum Diagnostyki i Leczenia Poronień Nawracających. Problem ten dotyczy 1-3% par i określa utratę 3 następujących po sobie ciąż w I trymestrze lub dwóch w II i III trymestrze. Już w przypadku występienia dwóch niepowodzeń oboje partnerzy powinni zostać przebadani pod kątem występowania nieprawidłowości genetycznych, u kobiet istotne jest także badanie ultrasonograficzne macicy by ocenić jej anatomię. Zakres diagnostyki poszerza się także o badania hormonalne oraz immunologiczne. Wykonanie wskazanych badać pozwala w 70% jednoznacznie oceniż przyczynę poronienia.

dr n. med. EMILIA POŁCZYŃSKA-KANIAK

W 1998 roku ukończyła Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Poznaniu i rozpoczęła pracę w Klinice Perinatologii i Chorób Kobiecych UM w Poznaniu, gdzie nadal pełni rolę adiunkta.

Od kilkunastu lat zajmuje się diagnostyką prenatalną i terapią wewnątrzmaciczną, w szczególności leczeniem konfliktu serologicznego. Jej zainteresowania zawodowe obejmują medycynę matczyno-płodową, w tym problemy ciąży wysokiego ryzyka, diagnostykę prenatalną oraz terapią wewnątrzmaciczną p?odu.

Doświadczenie zdobywaća w Klinice Perinatologii i Chorób Kobiecych (pod kierownictwem prof. Krzysztofa Drewsa), a także w Pracowni USG Diagnostyki i Terapii Wad Płodu oraz w Poradni USG i Badać Prenatalnych.

W 2004 roku obroniła pracę doktorską, a w 2007 roku uzyskaća tytuł specjalisty w położnictwie i ginekologii. Posiada liczne certyfikaty z zakresu ultrasonografii w położnictwie i ginekologii, m.in. certyfikat Sekcji Ultrasonografii PTG w zakresie wykonywania badać ultrasonograficznych w położnictwie i ginekologii, certyfikat Sekcji Ultrasonografii PTG w zakresie wykonywania badać dopplerowskich w położnictwie i ginekologii, certyfikat oraz licencja The Fetal Medicine Foundation w zakresie badać prenatalnych.

Autorka licznych publikacji, doniesień zjazdowych oraz rozdziaćów w podręcznikach z zakresu położnictwa i ginekologii.

dr n. med. MAGDALENA BARLIK

W 2009 roku ukończyła z wyróżnieniem Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu i rozpoczęła pracę w Klinice Perinatologii i Chorób Kobiecych w Poznaniu.

W roku 2014 r obroniża rozprawę doktorską, a w 2010 roku rozpoczęła specjalizację w zakresie położnictwa i ginekologii. Jej opiekunem naukowym oraz promotorem pracy doktorskiej był prof. dr hab. Krzysztof Drews.

W klinice IVITA dr Barlik zajmuje się rutynową opiekę nad pacjentkami w ciąży, opiekę ginekologiczną w zakresie profilaktyki i leczenia, doradztwem w kwestii antykoncepcji i planowania rodziny oraz pomocą w przypadku problemów z zakresu położnictwa i ginekologii.

Posiada liczne certyfikaty, takie jak: certyfikat The Fetal Medicine Foundation w zakresie oceny przezierności karku płodu (NT), czy certyfikat Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego w zakresie wykonywania badań ultrasonograficznych w położnictwie i ginekologii.

Współautorka wielu publikacji naukowych, podręczników oraz doniesień zjazdowych.

dr n. med. MICHAŁ SZUBER

Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego, Akademii Medycznej im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, który ukończył z wyróżnieniem w 1999 roku. Szkolenie specjalizacyjne odbył w Klinice Perinatologii i Ginekologii, GPSK UM w Poznaniu przy ulicy Polnej.

Tytuł specjalisty w położnictwie i ginekologii uzyskać w kwietniu 2008 roku zdając Państwowy Egzamin Specjalizacyjny z oceną bardzo dobrą. W 2009 roku uzyskał certyfikat badań prenatalnych Fetal Medicine Foundation, który co roku poddają audytowi. W latach 2010 – 2011 swoje umiejętności wykonywania badań ultrasonograficznych w położnictwie i ginekologii potwierdził uzyskujśc stosowne certyfikaty Sekcji Ultrasonografii PTG.

W maju 2011 roku obronił pracę doktorską pod tytułem: „Ocena ekspresji oraz sygnalizacji EG-VEGF i receptorów PKR1 w myometrium oraz łożysku kobiet z ciąż prawidłowych i ciąż powikłanych stanem przedrzucawkowym” będącą kontynuacją własnych badań, które prowadził podczas stypendium w The Queen’s Medical Research Institute w Edynburgu w latach 2005 – 2006.

W 2011 roku mając na uwadze swój rozwój zawodowy rozpoczął specjalizację z endokrynologii. Kontynuował podnoszenie kwalifikacji zawodowych, czego dowodem jest uzyskanie w 2013 roku certyfikatów Sekcji Ultrasonografii PTG w zakresie badań prenatalnych, oceny serca płodu i badań dopplerowskich. W kwietniu 2016 roku zdał Państwowy Egzamin Specjalizacyjny i uzyskać tytuł endokrynologa.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego i Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego.

W zakresie położnictwa i ginekologii zajmuje się:

 • zaburzeniami miesięczkowania,
 • stanami przebiegającym z hiperandrogenizacją,
 • niepłodnością,
 • badaniami prenatalnymi I trymestru (test PAPPA), II trymestru (usg anatomiczne) i III trymestru (USG Doppler),
 • badaniami USG 3D i 4D płodu,
 • stanami zapalnymi narządu rodnego,
 • doborem antykoncepcji,
 • schorzeniami sromu, pochwy, szyjki macicy, jajnika i jajowodu,
 • nadzorem nad ciążę, także ciążę wysokiego ryzyka,
 • schorzeniami przekwitania i okresu okołomenopauzalnego

W zakresie endokrykologii:

 • chorobami tarczycy,
 • nadczynnością i niedoczynnością tarczycy (w tym chorobą Hashimoto),
 • chorobami przysadki,
 • hiperprolaktynemią,
 • zaburzeniami odżywiania (otyłość, anoreksja),
 • chorobą guzkową tarczycy,
 • akromegalią,
 • chorobą i zespo?ami Cushinga,
 • chorobami nadnerczy,
 • chorobami gonad

Dr n. med. Julia Murlewska

Specjalista w ginekologii i położnictwie

Jest absolwentką Wydziału Lekarskiego I Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Szkolenie specjalizacyjne oraz studia doktoranckie odbyła w Klinice Położnictwa i Chorób Kobiecych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu pod kierunkiem Profesora dr hab. Jacka Brązerta i Profesora dr hab. Marka Pietrygi.

Rozprawę doktorską pt; „Ultrasonograficzna ocena wielkości wątroby i serca płodu jako markerów wzrastania płodu w ciąży powikłanej cukrzycą” obroniła w 2012, dyplom specjalisty w dziedzinie ginekologii i położnictwa uzyskała w 2016 roku.  Dr Julia Murlewska jest aktywnym członkiem Sekcji Ultrasonograficznej Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, The International Society of Ultrasound and Gynecology, autorką i współautorką wielu publikacji naukowych w dziedzinie ultrasonografii w położnictwie i ginekologii, uczestniczką licznych kursów i szkoleń o tej tematyce.

Zainteresowania zawodowe dr Murlewskiej skupiają się wokół diagnostyki obrazowej płodu, posiada certyfikaty z zakresu ultrasonografii w położnictwie i ginekologii (FMF, ISUOG, PTG, PTU).

W 2015 została wyróżniona jako Lekarz Przyjazny Pacjentowi przez portal www.znanylekarz.pl.

Zakres wykonywanych badań:

 • USG prenatalne I trymestr (11-13 +6 tydzień ciąży)
 • USG prenatalne I trymestr bliźniaki
 • USG prenatalne II trymestr (18-24 tydzień ciąży tydzień ciąży)
 • USG prenatalne II trymestr bliźniaki
 • USG prenatalne III trymestr (28-32tydzień ciąży)
 • USG prenatalne III trymestr bliźniaki
 • USG podstawowe oceny serca płodu
 • USG 3D z nagraniem na płytę lub pendrive
 • Prowadzenie ciąży- wizyta kontrolna w ciąży
 • Konsultacja ginekologiczna: zaburzenia miesiączkowania, antykoncepcja hormonalna, hormonalna terapia menopauzalna
 • USG ginekologiczne
 • USG ocena owulacji

dr n. med. ELŻBIETA DREWS-PIASECKA

ek. med. HANNA MAKLES

dr JOANNA WITKOWSKA

dr n. med. WOJMIR ZIĘTKOWIAK

dr n. med. AGNIESZKA SZAFIŃSKA-DOLATA

Lek. med. JOANNA BABIK

Dowiedz się więcej

lub umów wizytę

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

© 2017 - IVITA.eu

Projekt i wdrożenie: wppartner.eu