Psycholodzy

Nasz zespół – Psycholodzy

Stres przeżywany w związku z niepłodnością porównywalny jest z tym, jakiego doświadcza się podczas walki z chorobą nowotworową.

Niepłodność konfrontuje nas też często z silnym lękiem, złościa, rozpaczą, poczuciem winy i własną bezsilnością. Proces leczenia niepłodności to zatem czas, w którym powinniśmy szczególnie zadbać o swój emocjonalny dobrostan.

Spotkanie z psychologiem w IVITA to możliwość otrzymania psychologicznego wsparcia adekwatnego do swojej konkretnej sytuacji i potrzeb. Może mieć ono formę jednorazowego doradztwa psychologicznego, cyklu psychoterapeutycznych spotkań lub diagnozy psychologicznej. Psycholog za zgodą pacienta współpracuje z ginekologiem i innymi specjalistami zaangażowanymi w proces leczenia niepłodności, by jak najtrafniej wspierać postępowanie medyczne.

Nasz zespół lekarzy

Wyjątkowa oferta integrująca wiedzę psychologiczną, techniki coachingowe oraz metody mindfulness, pod kątem wspierania kobiet w przedłużającym się okresie starań o dziecko, są przygotowane z myślą o pacjentkach INVITA.
Warsztaty płodnością. To cykl spotkań, prowadzonych w kilkuosobowych grupach, pomagający zbudować w sobie nowe, wspierające przekonania i postawy związane z macierzyństwem. Warsztaty są połączeniem osobistej drogi rozwoju i zmiany oraz wsparcia płynacego od grupy osób w podobnej sytuacji. Proces ten przebiega przy stałym wsparciu dwóch prowadzących, o kompetencjach: psychologa, trenera, coacha i nauczyciela uważności.

Skutecznym wsparciem w leczeniu niepłodności są także techniki związane z mindfulness i metodami integrującymi umysł i ciało. To sposób na lepsze zrozumienie siebie, wyciszenie oraz bliższy kontakt z własnymi emocjami, myślami i odczuciami z ciała. Zajęcia mogą odbywać się w formie spotkań indywidualnych lub w kameralnych grupach uczestniczących w programie wdrażania uważności do swojego życia.

SABINA SADECKA

Psycholog i psychoterapeutka, pracuje z kobietami i parami, których starania o dziecko przedłużają się. Absolwentka UAM i Università di Pisa we Włoszech.

Ukończyła środowiskowe Studia Doktoranckie na SWPS/PAN. Pracuje i dalej kształci się w ujęciu systemowym oraz nurcie Analizy Transakcyjnej.

Współzałożycielka centrum psychologicznego inspeerio, związana jako psycholog z fundacją Rak Off dla osób chorych onkologicznie.

Jej artykuły dotyczące psychologii niepłodności ukazywały się na takich portalach, jak: Nasz Bocian, edziecko i onet.pl.

Prowadząca comiesięczne spotkania poradnikowe w Ośrodku IVITA, „Z kobietami o kobietach”, dedykowane tym, którzy starają się o wymarzone dziecko.

KATARZYNA DREWS

Psycholog, fizjoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, ze specjalizacją psychologia kliniczna.

Odbyła liczne staże kliniczne, m.in. w II Klinice Psychiatrii w Warszawie, Akademickim Centrum Psychoterapii i Rozwoju w Warszawie, Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Poznaniu, oraz Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie.

Doświadczenie w pracy z rodzicami noworodków i małych dzieci czerpie, m.in. z kilkuletniej pracy w Klinice Neonatologii w Poznaniu oraz w Poradni Wczesnej Diagnostyki Dzieci w GPSK nr 3 w Poznaniu.

Może pochwalić się ukończeniem licznych kursów, takich jak kurs Oceny Globalnych Wzorców Ruchowych Metodą Prechtla, Early Assessment and Interention with Babies and Young Children w Bobath Centre w Londynie, czy szkolenie z zakresu stosowania skali oceny rozwoju dzieci Bayley III, także dotyczącym form stymulacji rozwoju mowy u dzieci z deficytami.

Absolwentka rocznej szkoły psychoterapii poznawczo-behawioralnej dla dzieci i młodzieży w CTPB w Warszawie. Obecnie w trakcie szkolenia z psychoterapii dzieci i młodzieży oraz w trakcie certyfikacji Skali Brazeltona.


Klinika IVITA dołączyła
do sieci Klinik Bocian

Przejdź na
aktualną stronę

Przekierowanie nastąpi po sekundach.