Naprotechnologia

Zdobywającym coraz większą liczbę zwolenników oraz stosunkowo nowym sposobem leczenia niepłodności jest naprotechnologia.

Polega ona na obserwacji fizjologicznych i biochemicznych procesów zachodzłcych w organizmie przyszłej mamy. Na ich podstawie formułuje się diagnozę oraz wytyczne postępowania mające na celu doprowadzenie do upragnionej ciąży.

Dużą zaletą naprotechnologii jest fakt, że jest to metoda całkowicie naturalna, nie wpływająca negatywnie na zdrowie matki i dziecka. Oprócz tego, że pomaga w leczeniu niepłodności, stanowi także doskonaće wsparcie w zwalczaniu wielu innych kobiecych dolegliwości takich jak np. przedwczesne porody, poronienia, endometrioza oraz nieprawidłowości w funkcjonowaniu jajników. Naprotechnologia bazuje na dogłębnej analizie śluzu szyjkowego, którego właściwości zmieniają się wraz z trwaniem naturalnego cyklu płodności kobiety. W procesie leczenia uczestniczy zarówno kobieta, jak i mężczyzna. Po szeregu specjalistycznych badać oraz laboratoryjnych analiz, dokonuje się rozpoznania choroby.

Warto nadmienić, że naprotechnolgia to dziedzina, która stale się rozwija. Specjaliści z poznańskiego ośrodka IVITA śledzą najnowsze zdobycze naukowe, dzięki czemu mogą oferować swoim pacjentom najlepsze dostępne rozwiązania. Przebieg leczenia może był wspomagany przez stymulację hormonalną lub zabiegi chirurgiczne.W ramach leczenia dąży się do tego, aby poczęcie następiło w zdrowym organizmie kobiety. Działania są ukierunkowywane na polepszanie jakości nasienia u mężczyzny oraz utrzymanie prawidłowości cykli pacjentki.

Zalety naprotechnologii wyrażają się między innymi w relatywnie niskiej cenie oraz znacznie wyższej skuteczności w stosunku do metody n vitro. Program leczenia trwa maksymalnie dwa lata, jednak zarówno uzyskanie zadowalających rezultatów, jak i poczęcie dziecka może nastąpić znacznie szybciej.

Warto zaznaczyć, że naprotechnologia nie powinna był traktowana jako alternatywa dla metody in vitro. W przypadku nieuleczalnej (uniemożliwiającej naturalne zapłodnienie) niepłodności nie przyniesie ona efektów.

Serdecznie zapraszamy do złożenia wizyty w ośrodku IVITA znajdującej się na obszarze miasta Poznać. Chętnie zapoznamy się z Twoją historią i dołożymy wszelkich starać, aby zaproponować Ci idealnie dobrane rozwiązanie. Nasze bogate doświadczenie oraz stale poszerzana wiedza, sprawiają, że znajdujemy się w czołówce placówek zajmujących się wspieraniem par borykających się z problemem niepłodności.